KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17569067
*
nr 1756 9067
Curt Clemens
(1911-1947), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 43. Olja på pannå, 21x26cm, yttermått inklusive ram: 36x40cm
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Bevakningspris:
ÄR EJ UPPNÅTT
Aktuellt bud:
Inga bud (per 23:40:31)
Uppdatera
Visning
Auktionen
avslutas:
måndag 2 februari kl 20:36:21
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Curt Clemens
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Läs mer om Curt Clemens
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt clemens olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
2 feb kl 20:53
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
2 feb kl 18:31
*
Curt Clemens
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Läs mer om Curt Clemens
nr 1756 9067
Curt Clemens
(1911-1947), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 43. Olja på pannå, 21x26cm, yttermått inklusive ram: 36x40cm
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Bevakningspris: |
ÄR EJ UPPNÅTT |
| Aktuellt bud: | Inga bud (per 23:40:31) Uppdatera |
| Visning |
|
Auktionen avslutas: |
måndag 2 februari kl 20:36:21 |
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Curt Clemens
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Curt Clemens
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt clemens olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
2 feb kl 20:53 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
2 feb kl 18:31



